Jestliže se chystáme na první rande s ženou, která se nám velmi líbí, náramně si spolu rozumíte, máte si stále o čem povídat, a o vztah s ní náramně stojíme, je potřeba zapojit všechny zbraně, které jen máme. A to mluvíme jak o mladých mužích, tak o starších pánech. Pokud vám totiž „frkne“ žena, o níž si myslíte, že by mohla být tou pravou, bude vás to možná nadosmrti trápit. Zde jsou základní rady, které by vám mohly přinést spoustu „větru do plachet“.

1.      Hezky a čistě se oblékněte

To, co je vidět, je zákonitě to, čeho si hned všimneme. Buďte si jisti, že všímavé ženy nepřehlédnou malou dírku na mikině, mírně prošoupaný rukáv, flek na košili, i když je „jen“ tmavší, protože je mastný, nebo třeba rozpáraný svetr.

Ženy si v drtivé většině případů dávají na svém oblečení záležet, proto to udělejte také. Klidně investujte do nové mikiny, trička, kalhot, stejně to přece unosíte, i kdyby vám rande nevyšlo.

Oblečení volte s ohledem na to, kde jste ženu na rande pozvali, co budete dělat. Jiné oblečení se hodí do restaurace, jiné na procházku kolem rybníků apod.

Samozřejmostí musí být čisté boty. Obuv je základ, a stejně tak, jako nesmí být špinavá, nesmí být ani děravá, odřená nebo rozlepující se.

2.      Upravte své vlasy, vousy a navoňte se

S vizáží souvisí i vzhled vlasů a vousů. Dávno pryč jsou doby, kdy si pánové jen stříhali vlasy a česali si je na pěšinku, nosili culík nebo měli vlasy ledabyle rozházené. Pokud máte své oblíbené kadeřnictví, nechte si vlasy upravit, a pokud nosíte vousy, nechte je zastřihnout, jestliže je potřeba. Ženy mají rády i pár dnů staré strniště. Tady ale pozor, ne všem pánům rostou vousy rovnoměrně a všude, kde mají. Nechte si určitě poradit profesionálem.

V každém případě se na rande navoňte, ale nepřežeňte to, aby vás oba nebolela hlava.

Žena vaši snahu o dokonalý vzhled v kombinaci s oblečením, vlasy, vousy i vůní ocení, zaručeně si jí všimne a uděláte na ni dojem.

3.      Nezapomeňte si peněženku

V restauraci i kdekoli, kde bude potřeba uhradit útratu, se připravte na to, že platit budete vy. Je naprosto vyloučeno, aby útratu platila žena, nebo abyste ji platili napůl. Tohle je úděl mužů, a je potřeba se jej chopit s grácií.

4.      Vyhněte se hodnocení minulých vztahů

Co bylo, to bylo, teď je tady přítomnost a v ní můžeme ovlivnit naši budoucnost. Tím se řiďte. Je nevhodné zmiňovat vaše bývalé přítelkyně, hodnotit, co se vám líbilo a nelíbilo, nebo dokonce porovnávat ženu, která je s vámi na rande se ženou, se kterou jste měli v minulosti vztah. Pokud budete špatně hovořit o své bývalé, třeba si žena pomyslí, že stejně budete mluvit i o ní v případě, že se náhodou vztah nepodaří.

5.      Nevychloubejte se

Stejně nevhodné je chvástání se. Tím odradíte většinu žen, ale v podstatě kohokoli. Jestli chcete ženu informovat o tom, že jste v něčem dobří, zkuste to zaobalit do vyprávění. Zmiňte třeba, že se snažíte zlepšit v běhu, protože v loni jste na známé „tisícovce“ v krajském kole skončil třetí.

6.      Nevystrašte ženu svými přáními

Je logické, že pokud vám je 35, 40, 45 let, s velkou pravděpodobností byste měl rád děti, pokud je ještě nemáte. Jestli o tomto nezačne mluvit sama žena, na prvním rande se můžete zmínit, že byste v budoucnu rád děti, čímž zjistíte, zda má stejné přání i žena, ale vyhněte se zdůrazňování, že by to mělo být co nejdříve, že chcete minimálně 3 děti, v jakých rozestupech… Rození dětí i péče o ně je z velké části rolí ženy, a především ona musí být připravená. Přílišným „tlačením na pilu“ byste ji mohli vylekat až zastrašit.

Mužům, kteří o sebe dbají, jsou gentlemani a o ženu pečují, se většinou podaří ulovit tu pravou velmi brzy.