Většina z mužů, kteří se vydávají s danou ženou na první rande, je plná očekávání, přemýšlí, jak schůzka dopadne, kde půjdou, co budou dělat, ale také, o čem si budou povídat. Určitě se vám někdy stalo, že jednoduše došla řeč, a bylo potřeba vymyslet otázky, témata, která vás přivedou k zajímavému rozhovoru. Nic na tom není, pokud je chvilku ticho, ale mít v zásobě otázky, je bezva. Zároveň se vám s větší pravděpodobností nestane, že se zeptáte na něco, nač jste vlastně nechtěli.

Otázky základní, které zajímají každého

Oba dva budete o sobě chtít vědět základní informace. Ostatně, k fungujícímu vztahu je potřeba vědět, zda je daný člověk svobodný, má či nemá děti, v jakém městě žije, zda pracuje a co v práci dělá, jakou a zda vyznává nějakou víru… Není vhodné z ženy „dolovat“ velmi konkrétní odpovědi, např. u bydliště i adresu, přece jen, může chtít být ze začátku opatrná, anebo hned nežádejte název zaměstnavatele, neptejte se na výdělek…

Otázky netaktní a nevhodné

Ne všechny otázky na první rande patří. K nehodícím se otázkám patří dotazy na výši výdělku, přesný věk (hned na prvním rande), není vhodné ani dotazovat se na předchozí partnery, první rande není vhodné ani na probírání chmurných témat, třeba dotazy týkající se něčího úmrtí, nemocí a podobně. Zbytečně byste zavedli smutnou náladu, z níž byste pak museli ženu a možná i sebe dostávat.

Ptejte se na vše, co je zábavné, veselé a zajímavé

Velmi nenápadně můžete zjistit, jak je žena spořivá, nebo za co ráda utrácí. Můžete se jí zeptat, zač by utratila 100 milónů korun, kdyby je vyhrála.

Anebo se zeptejte, jak dalece si pamatuje své dětství. Někdo tvrdí, že si pamatuje již okamžiky z kočárku, většinou ale víme o školce či začátcích na základní škole. Jak je na tom ona?

Skvělé jsou i otázky na volný čas, zvláště, pokud má koníčka? Sportuje? Chodí do kroužku malování? Hraje na hudební nástroj?

Co by chtěla zažít, aby se jí splnil sen? Už prožila nějaký adrenalinový zážitek? Kde nejdál na dovolené byla a na jak dlouho? Cestuje ráda autem, na motorce, lodí nebo co je její nejoblíbenější motorový stroj?

Velmi praktické je znát odpovědi na otázky, jako např.  jaké květiny má ráda, kterou barvu ráda vidí a kterou ráda nosí (např. ráda se dívá na zelenou, ale nosí převážně bílou, béžovou, růžovou…). Zeptejte se také, zda by chtěla domácí zvíře?

K netradičním otázkám, které jsou také úsměvné, patří třeba, zda si někdy pustí pohádky, nebo si je přečte. Jaký největší trapas v životě zažila? Jaký největší průšvih v dětství nebo pubertě prožila? Jakou barvu na vlasech vyzkoušela? A co účesy?

Jídlo a dotazy s ním spjaté jsou evergreenem… Což takhle milované sladkosti? Které má ráda? Některé ženy ale upřednostňují spíše slané dobroty, pokud je to případ ženy, o niž máte zájem, na čem si ráda smlsne? K jídlu se váže spousta dotazů. Co ráda jí, co nejí, co by nikdy nevzala do úst, zda už jedla šneky, jako „Pretty Women a její svině klouzavý“…

Máte společného koníčka? Pokud ano, můžete pokládat spoustu dotazů. Ať už to budou dotazy na téma nejlepší shlédnutý film, jaké žánry filmů má ráda, které herce si oblíbila… I ti, kdo čtou, mají o dotazy postaráno. Např., kterou knížku četla x krát dokola, kterou by doporučila k přečtení každému, která byla legrační, který thriler byl nej…?

Zajímat se můžete i o tradice. Třeba, zda má ráda Velikonoce, Vánoce, jestli dbá na to, aby měla na Nový rok čočkovou polévku, u Štědrovečerní večeře pod talířem šupiny, zda slaví Den žen, Den dětí, …

Zabruste i k tématům, jako jsou stanování, kempování, víkend strávený na kolech… Zajímejte se nenápadně o to, zda by byla ochotná podnikat s vámi to, co máte rádi.