Současná pandemie onemocnění COVID-19 výrazně zasáhla do mnoha odvětví, ovšem naopak posílila oblast e-commerce. Spousta internetových obchodů proto musela rozšířit skladovací prostory, přitom existuje efektivnější způsob. Věděli jste o tom, že můžete veškeré zboží outsourcovat do větších skladů s lepším propojením?

I v České republice jsou k dispozici sklady poskytující nejen propracovaný software, ale i přepravní služby do všech koutů světa.

Počet objednávek roste, s ním i náklady na skladování

Sice se rapidně zvyšuje počet objednávek realizovaných skrze internet, nicméně pro provozovatele internetových obchodů to znamená i stoupající náklady na skladování, balení, transport a distribuci ke konečnému zákazníkovi. Pokud tedy chcete využít služeb externích společností, nadchne vás moderní řešení, které vám ušetří spoustu času i peněz.

V případě, že s e-shopem teprve začínáte a skladujete zboží doma či v garáži, není to příliš efektivní. Počítejte s tím, že se objednávky začnou navyšovat, a potom vám garáž nepostačí.

Logistický sklad šetří výdaje i čas

Ideální je využít takzvaný logistický sklad, který vždy dostane informaci o tom, že přišla skrze váš internetový obchod objednávka. Používá k tomu implementovaný plugin. Skladníci tak okamžitě začnou pracovat na balení a expedici objednávky, vy máte na starosti pouze prodej a marketing, tedy provoz e-shopu jako takového.

Velice oblíbené je logistické centrum isklad.eu/cs/, o které se jeví stále větší a větší zájem. Jedná se o slovenský start-up, který se však rozšířil i do České republiky. Vybrat si můžete z několika variant. Záleží na tom, jak velký e-shop máte a kolik objednávek vám měsíčně přijde. Uvedený start-up se postará o evidenci i skladování zboží, kompletaci zakázek a doručování zásilek či správu reklamací a vrácení.