Hledáte způsob, jak cestovat po celém světě, aniž byste měli milióny na bankovním kontě? Ať už cestujete kamkoliv a máte pro to jakékoliv důvody, podívejte se na tipy, jak cestovat levně a své dobrodružství si naplno užít bez starostí o peníze.

Vše si dopředu naplánujte

Plánování vás dokáže připravit na případné potíže. Předem si určete limit, kolik peněz chcete utratit, a ujasněte si, na čem vám záleží a na čem šetřit rozhodně nemíníte, a v kterých oblastech jste naopak ochotní vzdá se svého pohodlí a zažít to pravé dobrodružství.

1) Jak levně cestovat: auto

Jestli jste otevření, komunikativní a rádi poznáváte nové lidi, určitě vyzkoušejte spolujízdu, neboli carsharing. V dnešní době je tento způsob cestování velmi oblíbený a společností, které jej nabízí, je mnoho. Jednou z nejznámějších je blablacar.cz, na webu si najděte někoho, kdo cestuje stejným směrem jako vy, a přidejte se k němu. Známé weby jsou zárukou kvality a především bezpečí.

Chcete si auto raději půjčit? HolidayAutos.com sleva vám usnadní hledání levných půjčoven auta!

Jak cestovat levně

2) Jak levně cestovat: autobus nebo vlak

Nejlepší je prohlédnout si weby konkrétních dopravních společností v dané zemi a poohlédnout se po nějaké akční nabídce. Přímé spoje jsou většinou dražší než ty s několika přestupy a pokud budete cestovat přes více zemí, kupte si jízdenku vždy v dané destinaci. Vyzkoušejte také porovnávače cen, které vám pomohou najít nejvýhodnější nabídku, např. www.comparabus.com, který je i v češtině.

Infobus.eu sleva vám zajistí co nejvýhodnější jízdenky na autobus či vlak!

3) Jak levně cestovat: letadlo

Díky existenci různých stránek, na kterých si najdete ten nejlevnější let, je levné létání jednoduché. Většina těchto stránek nabízí šikovné a užitečné nástroje, které vám hledání usnadní. Vyzkoušejte jich více a poptejte se svých známých na zkušenosti, abyste našli tu nejlepší pro sebe a své potřeby. Mezi nejoblíbenější weby patří momondo.cz, akcniletenky.cz, azair.cz. kiwi.com nebo pelikan.cz.

Využijte naší FIRO-tour.cz slevu a zarezervujte si levné letecké zájezdy!

4) Jak levně cestovat: ubytování v hotelu

S hledáním levného hotelu kdekoliv po světě vám opět pomohou různé stránky a aplikace. Ujasněte si, co od svého ubytování očekáváte a zajděte třeba na Booking.cz. Zde si podle nastavených parametrů vyberete v dané lokalitě hotely, hostely nebo penziony. Všímejte si především toho, kde se daný objekt nachází a na kolik vás vyjde doprava odsud tam, kam se chcete podívat.

Levné a snadné cestování

Sháníte levné ubytování v hotelu? I s tím vám pomůže naše Ehotel.cz sleva!

5) Jak levně cestovat: ubytování u místních

Bezesporu nejlepším pomocníkem moderních cestovatelů je web Airbnb.cz. Najdete zde totiž to nejlevnější ubytování, které kromě nízkých cen nabízí také úžasné zážitky. Bydlet budete u místních a můžete tak spolu s nimi poznávat zdejší zvyky, kulturu či místní kuchyni. Velmi oblíbeným způsobem ubytování je také couchsurfing, kdy můžete přespat u hostitele doma a to téměř zadarmo.

Chcete ušetřit ještě více? Pak je zde pro vás naše Airbnb.com sleva!

6) Jak se levně najíst?

Vařit si z vlastních zásob vychází téměř všude levněji než stravování v restauracích. Vyhýbejte se nákupům v centru a nakupujte jídlo raději v odlehlých částech, kde je opravdu levně. Při cestování po ČR můžete využít různé online obchody jako je kosik.cz nebo rohlik.cz. Web damejidlo.cz vám zase téměř kamkoliv doveze jídlo z vámi vybraného typu restaurace.

Chcete jíst zdravě kdekoliv a kdykoliv? Pak je tady pro vás naše Pokeat.cz sleva!

Pár dalších zajímavých tipů, jak na levné cestování, pro vás má i úspěšný český youtuber Kovy: