Zvláště na počátku puberty nás všechny zajímalo, jak udělat cucflek. Přitom je to tak snadné, ale už větší děti si lámou hlavu, jak se stane, že má máma nebo táta na krku flíček nebo flek jak pětikorunu, který tam večer nebyl. Ve škole rychle díky „tamtamům“ zjistíme, co jsou cucfleky, a že vznikají podtlakem, přisátím, cucáním. Jednoduše sátím dojde k tomu, že nám krev zůstane pod kůží a způsobí malou či větší modřinu. A ta se chová jako klasická modřina, tedy s plynoucím časem mění svou barvu.

Jak zakrýt cucflek

Někteří mladí dělají cucflek úmyslně. Chtějí se předvést, „pochlapit“, holky chtějí dát najevo, že už jsou velké a užívají se sexuální hrátky. Nezřídka se stává, že se milenci mezi sebou povzbuzují nebo vyzývají k tomu, aby jim druhý udělal cucflek.

Někdy k němu ale může dojít i v zápalu dovádění, kdy jsou dva lidé natolik vášniví, že si vůbec neuvědomí, že cucflek způsobili.

V obou případech ale nakonec můžeme přijít do fáze, že budeme přemýšlet, jak zakrýt cucflek? I když ne před kamarády nebo spolupracovníky, možná jej chceme zakrýt před rodiči, prarodiči, nebo když jdeme na významnou schůzku s obchodním partnerem… To rázem humor přechází i vášnivé tvořiče cucfleků.

Jak odstranit cucflek z krku?

Naštěstí, jak odstranit cucflek není složité. Chce to jen trochu šikovnosti. Pomoci vám může obyčejný tyčinkový korektor, který je vhodné mít kdykoli u sebe. Je totiž ideální nejen na maskování pupínků, červených flíčků, nedokonalostí pleti, nebo třeba pih, ale dokonale vám opticky odstraní cucflek. Jednoduše nanesete na místo, kde je viditelný, necháte zaschnout a máte hotovo. Je dobré nepoužívat šálu nebo nákrčník, abyste si korektor neotřeli.

Stejně dobře působí klasický make-up. Ten s vysokým krytím a dlouhou trvanlivostí, co se týče otěru schopnosti a odolnosti vůči pocení, může fungovat od rána až do večera. Pozor však na límečky, které by umazal.

Jak zamaskovat cucflek jinak?

Zajímá vás, jak zamaskovat cucflek, ale přitom nepoužít kosmetické přípravky? I to jde. Stačí mít doma rolák, mikinu s vysokým límcem, použít šátek (tenký nebo silnější, dle počasí, aby se lidé nedivili), šálu v zimě. Horší je samozřejmě maskování cucfleků v létě. Ale když si kolem krku omotáte tenký šátek, vždy můžete tvrdit, že vás pobolívá v krku, proto si jej raději zavazujete, aby byl v teple.

Poptejte se na mast v lékárně

Nejen korektory a make-upy nám pomohou od cucfleků. I bylinky mají kouzlenou moc a díky nim se můžeme fialového fleku rychleji zbavit. Existují přípravky na podlitiny a modřiny, které jsou tedy přednostně určeny pro všechny, kteří utrpí úraz, bouchnou se a podobně. Velmi dobře pomáhají ke vstřebávání modřin. Jsou volně dostupné a mají různé konzistence, barvy, balení. Vybere si každý, ať už chcete spíše gel, nebo mast.

Domácí léčení cucfleků

Můžete ale vyjít i s tím, co máte doma. Na cucflek můžete přikládat studenou lžíci, místo ledovat ledem zabaleným v utěrce, nebo třeba použijte bělicí zubní pastu. Jednoduše s ní přetřete postižené místo a nechte působit.

Pokud máte doma aloe veru, utrhněte kousek a potírejte místo několikrát denně čerstvou šťávou. Pokud máte koupený gel nebo tinkturu, i po nich můžete sáhnout. Dokonce i banánovou slupku můžete přiložit.

K rychlejšímu vstřebávání a mizení pomáhají i vitamíny C a K. Buď je můžete užívat v doplňcích stravy, nebo si dopřejte papriku, jahody, maliny, citron, pomeranč, kapustu, špenát… Pamatujte ale na to, že přebytečný vitamin „C“ stejně vyloučíte, tak jím neplýtvejte.

Nezoufejte, ať už se vám cucflek nedaří odstranit den nebo dva, tři. Šátek nebo make-up to vždy jistí.