Je pravdou, že většinou řešíme u mužů i žen opačnou potíž, a to zvýšení libida. Faktem ale je, že i když jde o menší část populace, lidé trpí i tím, že mají chuť na sex větší, intenzivnější, než většina. Možná si řeknete, že byste chtěli mít jejich potíž, protože vy naopak na sex často ani nepomyslíte. Vězte však, že jejich potíž, byste mít nechtěli. Je to velmi nepříjemné, obtěžující, mnozí, kteří trpí přehnaným libidem dokonce uvádí, že se cítí frustrovaní a z neustálého „chtění“ jsou nervózní, nepříjemní… Tato zdánlivá maličkost se jim prolíná do pracovního i soukromého života.

Když je chuti na sex příliš

Ono žádná norma stanovená není. Někomu stačí sex 2x, 3x za týden, někomu je i to moc, jsou i osoby, které mají rády sex 2x, 3x za den, a pokud je i partner stejně zaměření, není v tom potíž. Pokud ale nastává okamžik, kdy vás samotné vaše neustálé myšlenky a chuť na sex začnou obtěžovat, odvádí vaši pozornost, stále vás doslova pronásledují, je načase začít situaci řešit.

Jak snížit libido?

Názorů a návodů na to, jak snížit libido je více. Můžete kombinovat více doporučení najednou, můžete se zaměřit na zkoušení jednoho po druhém. Otázkou je, v jakém jste psychickém rozpoložení, a zda máte čas a chuť na postupné zkoušení.

Nejrychlejším řešením může být návštěva endokrinologie. Endokrinologie se zabývá hormony, jejich nedostatečnou i nadměrnou tvorbou, příčinami, které stojí za poruchami, hledáním řešení. Hormony se totiž k libidu velmi vážou. Hormonálně je libido řízeno androgeny, a ty jsou tvořeny především v nadledvinách, z cca 40 % ve vaječníku.

Právě proto je libido rozdílné v různých etapách našeho života a v pozdějším věku kolísá, klesá. Zvláště ženy to pociťují po cca 45. roce života.

Sexuolog a psycholog

Své sexuální přehnané libido můžete řešit i u sexuologa nebo psychologa. Je potřeba přijít na to, zda nemáte v podvědomí nějaké bloky, netrpíte psychickými potížemi, o kterých nemáte tušení, anebo jste je vědomě vytěsnili. Obě profese se setkávají velmi často s řešením otázek kolem libida, a dovedou vám velmi dobře poradit. Stačí odhodit ostych, nejde totiž o nic neobvyklého.

Dejte si do těla

Při zvýšeném libidu se doporučuje i únava těla, tedy zvýšená činnost. Ať už půjdete dělat manuálně těžkou práci, nebo se půjdete „zničit“ do fitka, měli byste pozorovat alespoň částečnou úlevu.

Autoerotika vaší denní rutinou?

Mnoho lidí, kteří trpí zvýšeným libidem, je nuceno denně se sebeuspokojovat. Pokud nemáte partnera, nebo máte partnera, kterému stačí sex jednou denně, a zbytek je na vás, pomozte si sami. Je spousta pomůcek, které pomohou k uspokojení ženám i mužům. Je ale fakt, že tato činnost může časem obtěžovat, sex naživo je přece jen jiný. Berte to tak, že tohle je řešením, než přijdete na to, jak libido snížit právě u vás.

Vyzkoušejte bylinky na snížení libida u žen i mužů

K bylinkám, které pomáhají ke snížení libida u mužů i žen, patří např. mnišský pepř, který také můžete najít pod názvem drmek obecný.

Pokud chceme snížit své libido, můžeme sáhnout i po čínské bylince s názvem rehmannia. Naši předkové doporučovali i chmel, který údajně u žen může způsobit i vaginální suchost a u mužů dojde k obtížně dosažitelné erekci.

Stejně tak by měla pohlavní touhu snižovat i mateřídouška. I když budete jíst ovesné vločky, mohli byste se dočkat očekávaného výsledku.

U žen dochází často ke snížení libida při užívání hormonální antikoncepce. Stejně tak snižují libido mužů i žen antidepresiva.

Pokud vás vaše libido obtěžuje, zasahuje vám do běžného života, narušuje váš spokojený život, určitě potíž řešte. Stačí odhalit, co za vaším libidem stojí a nechat si pomoct.