Jdete si lehnout a ještě dlouhé hodiny se převalujete? Nebo se v noci pravidelně probouzíte a ráno jste pak nevyspaní, vyčerpaní a máte špatnou náladu? Existuje mnoho pomůcek, jak si dopřát zdravý, kvalitní a dostatečný spánek. Vyzkoušejte následující triky, některé z nich vám určitě zaberou!

1. Prodyšné a čisté povlečení

Kvalita ložního prádla je velmi důležitá, stejně tak jeho čistota. Ujistěte se, že je vaše povlečení i prostěradlo dostatečně příjemné na dotek, nikde vás neškrábe nebo netlačí. Mělo by být také prodyšné a s dobrými termoregulačními schopnostmi. Díky tomu vás v létě příjemně zchladí a v zimě zahřeje a pomůže vám snadněji usnout. Pravidelně své povlečení i prostěradlo vyměňujte, a to alespoň jednou za 14 dní. Každé ráno postel ustelte, ale ještě před tím v pokoji pořádně vyvětrejte. Vyvětrat můžete také před tím, než se vydáte do postele, čerstvý vzduch vám pomůže usnout.

Krásné a heboučké povlečení – to je naše Bonatex.cz sleva!

2. Opravdu kvalitní matrace

Dalším důležitým faktorem, který může výrazně ovlivnit kvalitu našeho spánku, je matrace. Ta musí být opravdu kvalitní, pokud chcete rychle usnout, v tomto případě se rozhodně nevyplatí šetřit. Matraci si také nejlépe vyzkoušejte, každému z nás totiž vyhovuje jiná tvrdost. Kvalitní matraci vybírejte s ohledem na to, na které straně nejčastěji spíte. A přednost dejte těm s anatomickými zónami, které se lépe přizpůsobí vašemu tělu a zajistí mu dostatečnou podporu. Na nekvalitní matraci se budete jen stále převalovat a usnout může být opravdu těžké. Na té kvalitní zaberete raz dva.

Matrace té nejvyšší kvality vám zajistí i naše DreamLux.cz sleva!

Jak rychle usnout

3. Nemůžete usnout? Dopřejte si relaxaci!

Než si půjdete lehnout, dopřejte odpočinek svému tělu, ale i mysli. Pokud budete nabuzení, nedokážete usnout tak rychle, jak byste chtěli. Alespoň půl hodiny před tím, než půjdete do postele, nekoukejte na televizi, do počítače nebo do mobilu. Obrazovky a monitory totiž vyzařují modré světlo, které mozek aktivuje a probouzí. Místo toho si uvařte hrnek uklidňujícího čaje a zkuste nechat všechny starosti za sebou a připravit se na poklidný spánek. Mnoha lidem pomáhá rychleji usnout také čtení nebo luštění křížovek či jiných hlavolamů.

Zdravé čaje pro tu správnou relaxaci pořídíte díky naší Liftea.cz slevě!

4. Starosti nechte mimo ložnici

Nejčastější příčinou, proč se nám nedaří usnout, je hlava plná myšlenek, vzpomínek a starostí. Vyprázdnit mysl není vůbec lehké, postupem času se to s dávkou trpělivosti ale dokážete naučit. Jakmile se vám v hlavě vynoří myšlenka na něco nepříjemného, snažte se myslet na něco úplně jiného. Zkuste myslet na něco pozitivního, představujte si své vysněné auto, dům či povolání, a usnout se vám podaří jedna báseň. Nebo myslete na něco opravdu nudného. Snažte se přes den moc nestresovat a dělejte pro sebe něco dobrého: vyrazte na luxusní dovolenou nebo si kupte něco, po čem jste dlouho toužili.

Odpočiňte si na krásné dovolené s naší FiroTour.cz slevou!

Naučte se rychle usnout

5. Zkuste přírodní pomoc, jak rychleji usnout

Někdy se nám ani přese všechny snahy usnout prostě nedaří. Lidé v takových případech často sahají po prášcích na spaní, ty ale lidskému zdraví příliš neprospívají. Dokonce naopak – při dlouhodobém užívání mohou i škodit. Vyzkoušejte raději přírodní doplňky stravy pro zdravý spánek. Pomohou vám nejen rychleji usnout, ale také spát opravdu kvalitně. Navíc si tím nijak nepoškodíte své zdraví a dopřejete svému tělu jen to, co opravdu potřebujete.

Kvalitní a zdravé spaní? To je naše Dreamly.cz sleva!


Další šikovné triky najdete v tomto přehledně zpracovaném videu: